Zmień rozmiar czcionek (A+)
Zmień rozmiar czcionek (A+) i przełącz wysoki kontrast
Przełącz wysoki kontrast

Nasza projekowa historia

........

Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi uzyskało dofinansowanie na realizację projektu pn. „Leśne Dzieci - ROzwinięte i SAmodzielne zdobywają świat - Wsparcie edukacji przedszkolnej w Społecznym Przedszkolu ROiSA w Nowej Wsi”.


Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020, realizowany w ramach Działania 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, 10.1.4 Edukacja przedszkolna.

Celem głównym projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych i rozwojowych 25 dzieci, w tym 2 dzieci z niepełnosprawnościami ze Społecznego Przedszkola ROiSA Rozwój i Samodzielność w Nowej Wsi, poprzez realizację do 09.2023 r. programu wsparcia obejmującego: dostosowanie istniejących miejsc wychowania przedszkolnego do potrzeb dzieci z niepełnosprawnościami, realizację dodatkowych zajęć wyrównujących szanse edukacyjne i rozwojowe dzieci w zakresie stwierdzonych deficytów, doskonalenie kompetencji nauczycieli do pracy z dziećmi w tym z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

W ramach projektu realizowane będą:

 

Wartość projektu: 535 605,75 zł
Wysokość dofinansowania: 428 277,75 zł
Termin realizacji projektu: 01.04.2022-30.09.2023

 

 

 

 

Bez stresu w kierunku wyzwań - przedszkolak gotowy do podboju szkoły!

Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi realizowało w Społecznym Przedszkolu ROiSA Projekt  pt. „Bez stresu w kierunku wyzwań - przedszkolak gotowy do podboju szkoły! „ ,  realizowany  w ramach Programu Erasmus + „ współfinansowany przez Unię Europejską,  którego celem głównym było zdobycie doświadczenia oraz określenie najlepszych praktyk w zakresie przygotowania przedszkolaka do przejścia z etapu edukacji przedszkolnej do szkoły podstawowej, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci z zaburzeniami przystosowania społecznego, integracji sensorycznej i autyzmem. Celem szczegółowym było rozwijanie jakościowej wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem, podniesienie jakości wsparcia udzielanego podopiecznym wkraczającym w fazę przejścia z edukacji przedszkolnej do edukacji szkolnej, w tym dzieciom o specjalnych potrzebach.

Adresatem działań była kadra pedagogiczna Społecznego Przedszkola ROiSA oraz Edukacyjnej Bawialni Montessori "Rozwój i Samodzielność".  W ramach programu odbyły się :  międzynarodowe spotkanie w Bradze w Portugalii dla przedstawicieli lidera oraz partnera,  międzynarodowe spotkanie w Długosiodle w Polsce dla przedstawicieli lidera oraz partnera.



W ramach projektu wzrosły  kompetencje merytoryczne nauczycieli związanych z wychowaniem przedszkolnym w oparciu o wymianę doświadczeń, kompetencje psychologiczno-pedagogiczne nauczycieli w oparciu o obserwację pracy portugalskich partnerów,  wdrożono nowe działania edukacyjne w polskiej placówce w związku z wiedzą uzyskaną w trakcie warsztatów. Wzrosły zdolności placówki w zakresie; skutecznego przystosowania społeczno-osobowego dziecka do zmiany i wsparcia dziecka w zakresie kształtowania zdolności adaptacji do nowych warunków przełamywania obaw oraz pozytywnego mobilizowania, wsparcia dzieci z zaburzeniami przystosowania społecznego, integracji sensorycznej i autyzmem w zakresie przygotowania do kolejnego etapu edukacji.

Dzięki pracy zespołów stworzono program przygotowania dziecka do gotowości szkolnej, w szczególności dziecka zagrożonego niedostosowaniem społecznym i zaburzeniami sensorycznymi.

Zobacz program (PDF, EN): pobierz plik

 

---------------------------------------------------


Z wielką radością i ogromnym zapałem do niesienia światu dobra, rozpoczęliśmy realizację trzyletniego projektu „Nowe jutro” we współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Gminnymi Ośrodkami Pomocy Społecznej. Nasze działania będą się odbywały w okresie od 01.07.2020 do 07.11.2022.

Nasz projekt to wielka szansa dla rodzin, które dzięki otrzymanemu wsparciu rozwiną swoje kompetencje w wychowaniu dzieci, podejmując walkę o swoje wzmocnienie.

W ramach naszych projektowych działań w ciągu najbliższych trzech lat przewidujemy:

 

 

---------------------------------------------------

 

Forum Rodziny "ROiSA" - Rozwój i Samodzielność - edukacja i poradnictwo jest inicjatywą Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi, która powstała w myśl realizowanej polityki prorodzinnej stowarzyszenia gdzie w centrum jest dziecko a ten projekt szczególnie poświęcony jest wsparciu dzieci w rodzinach z trudnościami opiekuńczo wychowawczymi. Pomoc w rozwiązaniu problemów opiekuńczo wychowawczych, odbudowaniu utraconych relacji, zerwanych więzi, odbudowaniu poczucia własnej wartości dzieci młodzieży, rodziców opiekunów oraz zwiększenie samodzielności uczestników projektu, będziemy rozwijać poprzez stworzenie "Forum Rodziny " programu specjalistycznego kompleksowych działań wspierających funkcjonowanie rodziny, w tym rodzin zastępczych a w nim dwa bloki: I poradnictwo specjalistyczne i terapeutyczne II Aktywną integrację odbudowanie pozycji społecznej i budowanie postawy sprawczej poprzez zajęcia artystyczne sportowe oraz wyjazdy edukacyjno - wypoczynkowe , grupy wsparcia i wolontariat. Rolą projektu jest osiągnięcie przez uczestniczące w nich rodziny podstawowego poziomu stabilności życiowej, która umożliwi im dalsze wychowywanie dzieci, zapewni bezpieczeństwo, prawidłowy rozwój, dostęp do lokalnych zasobów i możliwość korzystania z przysługujących uprawnień



Miejsce realizacji zadania

Punkt stacjonarny Forum Rodziny "ROiSA" - Rozwój i Samodzielność - edukacja i poradnictwo z salą: szkoleniowo - poradniczą, bawialnią dla maluchów, terapeutyczną oraz salą doświadczania świata mieści się w budynku Galeria Rondo w Wyszkowie. 



Odbiorcami Projektu są : 

Rodziny z dziećmi w tym szczególnie; rodziny korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, dotknięte i/lub borykajcie się z problemami opiekuńczo wychowawczymi, rodziny zastępcze, adopcyjne, placówki opiekuńczo wychowawcze dom dziecka, kobiety w ciąży, młodzi rodzice i rodziny z których dzieci, czasowo przebywają w pieczy zastępczej potrzebujące wzmocnienia, pomocy i wsparcia.

 

Projekt realizowany w latach 2020-2022 dofinansowany ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego 

 

 

---------------------------------------------------

 

 

---------------------------------------------------

 

Od 2011 roku działalności naszego stowarzyszenia zrealizowaliśmy blisko 50 projektów - edukacyjnych, aktywizujących, nowatorskich, skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

Projekty ekologiczne:


Inne projekty:

 

Pozostałe działania:

 

 

 


▸ przejdź do kontaktu


Nasze 3
lokalizacje

........

Społeczne Przedszkole "Rozwój i Samodzielność"

Nowa Wieś 37a, 07-210 Długosiodło

Anita Skibińska tel. 605 249 314

przedszkole.roisa@gmail.com

**********************************************

 

Edukacyjna Bawialnia Montessori "Rozwój i Samodzielność"

Wyszków, Galeria Rondo, II piętro

ul. Gen. J. Sowińskiego 58

Ewelina Paziewska tel. 537 798 318 lub 504 907 116

bawialnia.roisa@gmail.com

***********************************************

 

Biuro/ adres do korespondencji

Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi

Barbara Pędzich Ciach - Prezes tel. 608 012 077

biuro.stndw@gmail.com

**********************************************

 

Dane Stowarzyszenia Tradycyjnie Nowoczesnych dla Wsi

- właściciela marki ROiSA

Adres: Plewki 19, 07-210 Długosiodło

NIP 762 198 71 82
KRS 0000375965
KONTO: 23 2030 0045 1110 0000 0269 0180

W trosce o bezpieczeństwo Twoich danych osobowych działamy zgodnie z przepisami RODO - pobierz klauzulę informacyjną.

 

▸ napisz: biuro.stndw@gmail.com
▸ zadzwoń: patrz wyżej

▸ wyślij wiadomość

Formularz
kontaktowy


Imię i nazwisko Adres e-mail Twoja wiadomość
Stowarzyszenie Tradycyjnie Nowoczesnych Dla Wsi | Plewki 19, 07-210 Długosiodło | NIP: 7621987182
---
Copyrights © | roisa.pl